Mając konkretny pomysł i projekt możemy zacząć prowadzić bloga. Oczywiście najlepiej zacząć na własnej domenie i własnym serwerze. Potrzeba do tego pewnych, drobnych nakładów finansowych, dlatego warto być zdecydowanym i pewnym, że plan się uda i zyska popularność, szczególnie, jeśli daje to początek firmie. Dowiedzmy się zatem, jak prowadzenie bloga wpływa na pozycjonowanie!

Dlaczego warto zacząć od bloga?

Blog jest bardzo dobrym pomysłem na stawianie pierwszych kroków w internecie. Nie trzeba być programistą i tworzyć własnej strony od podstaw. Blog skupia się głównie na tworzeniu treści, a jeśli wybierzemy platformę np. WordPress to mamy gotowe szablony. Oczywiście możemy stworzyć swoje własne, ale raczej nie każdy początkujący zna tę witrynę od podszewki.

Przez bloga można nawiązać sporo kontaktów, które mogą być pomocne w przyszłości. Osoby, które są aktywne i wczytują się w treść, mogą zwrócić uwagę na pewne rzeczy, szczegóły, pomyłki.

Z czasem, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, usługi się sprzedają, a produkty są popularne, możemy nazwać całokształt firmą (oczywiście legalną i zarejestrowaną). Wszystko wydaje się wręcz idealne – wystarczy wstawiać posty i obrabiać zdjęcia. Niestety, problem pojawia się, gdy witryna osiągnęła swoje maksimum wyświetleń i zwyczajnie wypada wprowadzić coś, co zoptymalizuje naszego bloga. Coraz częściej w takiej sytuacji prowadzenie bloga zleca się copywriterowi za odpowiednią stawkę.

Prowadzenie bloga przez copywritera

Powierzając naszego bloga copywriterowi, mamy nadzieję, że poprawi to ruch na stronie. Zwykle copywriter ma znajomość CMS, dzięki czemu nie musimy przesyłać gotowego pliku do zleceniodawcy i sam copywriter może wrzucić tekst na bloga. Zaletą tego typu współpracy jest oszczędność czasu, ale warto kontrolować czy umieszczane treści nam odpowiadają (to w końcu nasz blog). Najbardziej pożądanym efektem zatrudnienia autora tekstów jest optymalizacja SEO, dzięki czemu nasz blog może zyskać dużo na wyświetleniach.

Jednak taki układ ma również wadę, na którą sami się zgadzamy, nawiązując współpracę z copywriterem. Dodatkowe koszty, nikt nie robi nic za darmo, więc tutaj nie może być inaczej. Może być to problem, zwłaszcza kiedy firma generuje jeszcze niewielkie przychody. Wtedy warto przeanalizować wszystkie aspekty, jednakże taka inwestycja może przynieść wiele korzyści dla firmy.

Stawki za wstawienie pojedynczego postu na bloga wahają się między 10-30 zł netto.

Prowadzenie bloga – podsumowanie

Podsumowując, jeśli nasza firma jest na tyle znana, że przestajemy radzić sobie z natłokiem zadań, to warto rozważyć opcję zatrudnienia copywritera. Może to zwiększyć koszty utrzymania firmy, ale zarazem zwiększyć dochód firmy. Jest to przyszłościowa inwestycja, może w miesiąc wiele się nie zmieni, ale w skali roku różnica może być już zauważalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *